17 Ağustos 2011 Çarşamba

Mehmetçik, Kandil'de PKK Kamplarını Bombalıyor

Bıçak kemiğe dayandı demişlerdi ama bıçak kemeği delip geçeli uzun zaman olmuştu. En son bu sabah Hakkari Çukurca'da verdiğimiz 12 şehit söze gerek bırakmadı.

Türkiye bu acıya sessiz kalmamalıydı. Özellikle hükümetin bu konudaki duyarsız tavrı milleti galeyana getirmişti. Yürek dayanmayan acılar yaşıyordu bu millet. Artık sinir katsayıları tavan yapmıştı.

Zor da olsa sesimizi duyurmayı başardık. Gerekirse kanımızı seve seve vereceğimizi gösterdik. Yeter ki bu adi yapılanmaya gerekli cevabı verebilmeliydik.

Türk savaş uçakları, akşam saatlerinde Kandil ve Zap'a hava harekatı başlattı. Daha önce belirlenen hedefler, Diyarbakır'dan kalkan yaklaşık 15 F-16 savaş uçağıyla vuruluyor. 

Hedefte, bir süredir hem Türk heronlarının hem de ABD’ye ait insansız hava uçaklarının Kuzey Irak üzerinde yaptığı istihbarat çalışması sonucu belirlenen yerlerin olduğu kaydedildi. 

Halen devam eden hava operasyonun da sivillelere zarar gelmemesi için lazer güdümlü bombaların kullanıldığı kaydedildi.

Bu hava harekatının ardından kara harekatı olur mu bilinmez ama PKK denen bu şerefsizleri bitirmek için her türlü desteğe bu millet şimdiden hazır.

Ne mutlu Türküm diyene!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder